Praca świetlicy Regulamin świetlicy i stołówki Obiady

KARTA_ZGLOSZENIA_DZIECKA_DO_SWIETLICY_SZKOLNEJ_2018-19.docx

KARTA_ZGLOSZENIA_NA_OBIADY_2018-19.docx

REGULAMIN STOŁÓWKI SZKOLNEJ

1. Stołówka jest miejscem spożywania posiłków przygotowanych przez pracowników kuchni szkolnej dla uczniów oraz pracowników szkoły.
  2. Do korzystania z posiłków w stołówce szkolnej uprawnieni są:
  1. Uczniowie wnoszący opłaty indywidualne.
  2. Uczniowie, których dożywianie dofinansowuje GOPS oraz inni sponsorzy.
  3. Pracownicy zatrudnieni w szkole.
  1. Posiłki wydawane są w godzinach 11.30 do 13.45 wg ustalonego harmonogramu  w czasie trzech przerw:
  • 11.30 – 11.45
  • 12.30 – 12.45
  • 13.30 – 13.45

4.  Opłatę za obiady należy uiszczać do 15. dnia każdego miesiąca z dołu  (np. za wrzesień płacimy do 15.października) wyłącznie przelewem na nr konta bankowego

Przy braku terminowej wpłaty będą naliczane ustawowe odsetki.

5.  Podczas wydawania obiadów zabrania się pobytu w pomieszczeniach stołówki osobom niespożywającym posiłków.

6.  Posiłki można spożywać wyłącznie w stołówce.

7.  W przypadku gdy nieobecność ucznia lub rezygnacja z obiadu  z przyczyn losowych zostaną zgłoszone nie później niż w dniu poprzedzającym nieobecność lub do godziny 9.00 dnia, w którym osoba uprawniona zrezygnowała z posiłku, odpis zostanie uwzględniony. W przypadku odwołania obiadu z przyczyn innych niż losowe lub zdrowotne, nieobecność na obiedzie należy zgłaszać nie później niż dzień wcześniej. Koszt niewykorzystanych obiadów odlicza się przy opłacie za następny miesiąc. Listy odpisów udostępnione będą u pracowników świetlicy.

8.  W przypadku planowanej nieobecności w szkole (wycieczki, konkursy, zawody) należy zgłosić ten fakt przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem.

9.  Rezygnację z korzystania z obiadów należy zgłosić pracownikowi świetlicy najpóźniej do ostatniego dnia poprzedzającego miesiąca.

10. Uczniowie korzystający ze stołówki zobowiązani są do pozostawiania kurtek w szatni, tornistrów przed stołówką.

11. Podczas pobytu w stołówce uczniowie zachowują się kulturalnie. Nadzór nad uczniami sprawują wychowawcy świetlicy.

12. Po spożytym posiłku naczynia i sztućce należy odstawić do wyznaczonego okienka.

13. W stołówce oraz na stronie internetowej szkoły wywieszony jest aktualny jadłospis na dany dzień.

14. Treść niniejszego regulaminu została uzgodniona z Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Wyrach.

15. Powyższy regulamin wchodzi w życie z dniem 03.09.2018.