Konkursy i imprezy szkolne

 

Harmonogram  imprez szkolnych  2018/2019

 

 

 

Rodzaj imprezy

Termin realizacji

Organizator

 

klasa

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego2018/2019

3 września

P. Fortuna, N.  Domżalska

Vd, Vc

Gra terenowa „Tajemnice historii”

3 września

A. Zawora, K. Leśnik

 

Uroczystość pod Pomnikiem Żołnierzy Września 1939r.

wrzesień

wychowawcy klas IV- VIII
 i Gimnazjum, opiekunowie SU

 

Wybuch II wojny światowej

wrzesień

Gazetka lub apel, N. Domżalska

 

Sprzątanie Świata

Wrzesień

B. Rożek, G. Suchanek, A. Rak, M. Krawczyk,  wychowawcy klas

 

Dzień Języków Europejskich, Dzień Europejczyka

Wrzesień/maj

 L. Janota, E. Mazur,
A. Gehfeld, J. Steczek

IIIb G, VIa, IVc

VIIa

Ślubowanie klas I SP

październik

K. Kwoka, B. Smoczok,
M. Stachura

Ia, Ib, Ic

Dzień Edukacji Narodowej

październik

Opiekunowie SU: K. Leśnik
 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

listopad

A. Rybak,
B, Złotecka,
M. Witała-Ośkiewicz, S. Klyta-Szubert

 VIIIa, IIIb SP

Vb

Andrzejki

listopad

wychowawcy klas

 

Powstanie Listopadowe

listopad

Gazetka, A. Zawora

 

Dzień Postaci z Bajek

listopad

M. Witała- Ośkiewicz, A. Kurek

 

Światowy Dzień Walki z Aids

grudzień

O. Kubiczek- Sokalska,
G. Suchanek, B. Rożek

IIIa G

Dzień regionalny, tradycje śląskie

grudzień

A. Zawora, K. Leśnik,
A. Gehfeld, E. Mazur, M. Florek

Va, VIIIb,
VIa,
IVc

IIa SP

Mikołaj

grudzień

wychowawcy klas

 

Eko- Szopka świąteczna

grudzień

S. Grygierczyk

 

Wigilia klasowa

grudzień

wychowawcy klas

 

 

 

 

 

Jasełka

grudzień/ styczeń

A. Pawlas- SP 1-4 SP, Va + J. Kopel IIIa

 

M. Waliczek

kl. Vb,c,d,- VIII SP i Gimnazjum

S. Klyta-Szubert

 

 

 

Kiermasz świąteczny

grudzień

B. Stycz,
M. Tomczak,

opiekunowie świetlicy, wychowawcy klas

 

Koncert kolęd

styczeń

S. Klyta-Szubert, A. Pawlas

 

Zabawy karnawałowe

styczeń

wychowawcy klas, opiekunowie SU

 

Bezpieczne ferie – apel

styczeń

dyrektor szkoły

 

Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

styczeń

A. Rybak, gazetka

 

Powstanie Styczniowe

Styczeń/luty

A. Zawora, gazetka

 

Dzień Bezpiecznego Internetu

luty

B. Stycz, A. Rembek
K.  Kałużny

 

Powitanie wiosny

„Mam talent”

marzec

wychowawcy klas I – III

Samorząd Uczniowski


 

 

Powstanie Kościuszkowskie

marzec

Gazetka, A. Zawora

 

Święto liczby PI

marzec

K. Leśnik, P. Fortuna,
 A. Rembek

VIIIb, Vc, IVb

Tydzień Ziemi

kwiecień

M. Tomczak, B. Rożek,
 G. Suchanek

 

Dzień Autyzmu

kwiecień

M. Gorzawska, K. Dworaczek

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

kwiecień

M. Witała- Ośkiewicz, A. Kurek

 

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

maj

J. Kopel, A. Rak, M. Szymczak

IIIa, VIIIc
IVa

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

maj

Wychowawcy klas

 

Miesiąc Bibliotek Szkolnych

październik

A. Kurek

 

Światowy Dzień bez Papierosa

maj

O. Kubiczek- Sokalska

 

Szkolna Olimpiada Sportowa
z okazji Dnia Dziecka

czerwiec

M. Krawczyk, A. Rak, B. Rożek, A. Szadorska, wychowawcy klas SP

 

Piknik szkolny

czerwiec

Pracownicy szkoły, uczniowie

 

Pożegnanie uczniów klas III G
 i VIII SP

czerwiec

A. Szadorska, J. Steczek

IIa,
IIb Gim

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy I-VI SP

czerwiec

J. Mazur, A. Gehfeld IIb, VIa

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego2019/2020

wrzesień

M. Florek, A. Rembek IIa, IVb

 

Gazetka historyczna- Rocznica Odzyskania Niepodległości

wrzesień

A. Zawora, B. Stycz

 

 

Konkursy szkolne   2018/2019

 

 

Temat konkursu

Termin

realizacji

Organizator

 

  1.  

Świetlicowe zawody sportowe

Wrzesień/
październik

S. Grygierczyk,
 

MT

  1.  

Twórczość polskich poetów- konkurs plastyczny

październik

J. Mazur, M. Stachura,
K. Kwoka

BS

  1.  

Konkurs recytatorski poezji patriotycznej z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości

Październik/listopad

A. Rybak,
M. Szymczak

BS

  1.  

Konkursy przedmiotowe

październik, listopad

Nauczyciele

BS

  1.  

Konkurs fotograficzno-plastyczny z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych

październik

A. Kurek

BS

  1.  

Konkurs geograficzny- biologiczno-fizyczny

październik, listopad

G. Suchanek

BS

  1.  

Gminny konkurs historyczno-czytelniczo-plastyczny

listopad

A. Zawora, A. Kurek, L. Janota, M. Witała-Ośkiewicz

BS

  1.  

Łamańce językowe-Gminny Konkurs Recytatorski

listopad

J. Mazur, M. Witała-Ośkiewicz

BS

  1.  

Mistrz ortografii SP, G

listopad


M. Witała-Ośkiewicz, A. Rybak
 

BS

  1.  

Konkurs plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa”- kiermasz

listopad

M. Florek. E. Mazur,
B. Stycz

BS

  1.  

Konkurs plastyczny- „Moja ulubiona postać z bajki”

listopad

M. Witała-Ośkiewicz,, A. Kurek

BS

  1.  

Konkurs na własnoręcznie uszytego Misia z okazji Dnia Pluszowego Misia

listopad

S. Grygierczyk, A. Kurek

MT

  1.  

"Polskie Parki Narodowe"- etap szkolny

listopad

B. Rożek

MT

  1.  

Kampania informacyjna
 i konkurs wiedzy
o AIDS

1 grudnia

B. Rożek, G. Suchanek,

BS

  1.  

Konkurs biblijny IV-VII

listopad SP

grudzień G

A. Pawlas, M. Waliczek

BS

  1.  

Dzień Regionalny

kl. I- III SP

grudzień

 

 

E. Mazur, M. Florek

 

 

BS

  1.  

Eko- szopka

grudzień

S. Grygierczyk

MT

  1.  

Konkurs baśniowy

listopad/grudzień

J. Mazur, M. Witała-Ośkiewicz

BS

  1.  

"Mistrz Sudoku"

listopad/grudzień

A. Rembek, K. Leśnik,
 J. Mazur, P. Fortuna

BS

  1.  

Tabliczka mnożenia

styczeń

J. Mazur, J. Kopel,
P. Fortuna, A. Rembek, K. Leśnik

MT

  1.  

Polak na medal- konkurs wiedzy o języku polskim

luty

M. Witała- Ośkiewicz,
A. Kurek

MT

  1.  

Mam Talent

marzec

Opiekunowie SU,
K. Leśnik,
N. Domżalska

BS

  1.  

Konkurs mitologiczny –

kl. V

marzec

A. Zawora,

M. Witała-Ośkiewicz
 

BS

  1.  

Ogólnopolski konkurs przyrodniczy „Świetlik”

marzec

B. Rożek

BS

  1.  

Konkurs matematyczny „Kangur”

marzec

J. Mazur, A. Rembek, K. Leśnik, P. Fortuna

BS

  1.  

Pisanki przestrzenne

marzec

M. Stachura, J. Mazur

BS

  1.  

Świetlicowy konkurs na kartkę wielkanocną

kwiecień

J. Gracka-Staniek

MT

  1.  

Turniej Wiedzy Bezpieczeństwo
w Ruchu Drogowym

marzec, kwiecień

B. Stycz, K. Kałużny,

 M. Krawczyk, A. Rak

J. Gracka, A. Szadorska

BS

  1.  

Turniej ekologiczny

kwiecień

B. Rożek

BS

 

Religijny Konkurs plastyczny- klasy
I- III SP

kwiecień/maj

A. Pawlas

BS

 

VI Konkurs Recytatorski

kl. I – III SP, IV - VIII, i G

kwiecień, maj

B. Smoczok,
M. Szymczak, M. Witała-Ośkiewicz,
A. Rybak

 

MT

 

Szkolny Konkurs „Ciekawostki n/t Niemiec i krajów niemieckojęzycznych

maj

J. Steczek

BS

 

Konkursy czytelnicze

 

maj

A. Rybak

BS

 

Polskie Parki Narodowe

KONKURS POWIATOWY

 

maj

B. Rożek

BS

 

„Cała Polska czyta dzieciom”

 

maj

B. Smoczok,

A. Kurek, J. Mazur

MT

 

Culture Vulture- konkurs o kulturze W. Brytaniii krajów anglojęzycznych

maj

L. Janota,
A. Gehfeld

BS

 

Rozgrywki sportowe

 

W ciągu całego roku zgodnie z harmonogramem

M. Krawczyk, A. Rak

B. Rożek, A. Szadorska

BS

 

Konkurs j. angielskiego
„Let´s Revise”

maj/czerwiec

A. Gehfeld, L. Janota

BS

 

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Wyrach
    Szkoła Podstawowa w Wyrach, ul. Puszkina 10
  • 32 2187244

Galeria zdjęć

bip